بهترین حالت استفاده از میوه و سبزیجات در حالت تازه آن هاست که طعمی تازه و ویتامین‌های لازم را دارا هستند اما گاهی اوقات مجبور به استفاده آن‌ها در حالت یخ زده خواهیم شد اما ممکن است برایتان سوال پیش آید که آیا استفاده از میوه و سبزیجات در حالت یخ زده برای بدن مضر است یا خیر؟

برخی از افراد معتقدند که میوه‌ حتی اگر کوچک، بد رنگ و یا حتی کج باشد اما به دلیل این که در شرایط طبیعی و بدون اصطلاحات ژنتیکی پرورش داده شده است، ماندگاری بالاتری داشته و سالم‌تر هستند. این سبزیجات و میوه‌ها بیشتر در معرض سموم و کودهای شیمیایی هستند و باید راهی باشد که ماندگاری این محصولات را افزایش دهد. نکته‌ای که هنگام خرید باید به آن توجه کنیم این است که هنگام خرید میوه و سبزی اگر از مدت زمان نگهداری آن‌ها در شرایط طبیعی مغازه‌ها گذشته باشد، بیش از ۵۰% از ماده مغذی خود را که برای بدن مفید هستند از دست خواهند داد. بهترین حالت برای نگهداری طولانی مدت میوه و سبزیجات منجمد کردن آن‌هاست. یخچال‌ها میوه و سبزی را تازه نگه داشته و از تخریب شدن ماده مغذی آن‌ها می‌کاهند اما باید بدانیم همه نوع میوه و سبزیجات را نمی‌توان منجمد کرد. در میان میوه‌ها آلبالو، گیلاس، توت‌فرنگی، کیوی، تمشک و … و سبزیجاتی مانند سبزی کوکو، سبزی قورمه، سبزی آش، نخودفرنگی، ذرت، لوبیا سبز و … با فریز شدن خاصیت خود را از دست نداده و ارزش غذایی خود را حفظ می‌کنند. فرآورده‌های فریزشده در مقابل فرآورده‌های کنسرو شده ویتامین و املاح معدنی موجود در آن‌ها حفظ شده و سالم‌تر هستند.

مجتمع کشت و صنعت نوبر سبز امروزه انواع سبزیجات و میوه‌ها را به صورت فریز شده فرآوری کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. انجماد به روش خانگی نسبت به روش انجماد نوبر سبز تفاوت عمده‌ای دارد. در روش خانگی میوه و سبزیجات پس از شست و شو بلافاصله فریز داده می‌شوند و مدت استفاده نگهداری از آن‌ها حداکثر تا ۲ ماه بوده در صورتی که شرکت نوبر سبز این محصولات را به روش سریع فریز داده و مزیت آن ماندگاری طولانی مدت آن‌ها است. از محصولاتی که شرکت نوبر سبز به انجماد می‌رساند می‌توانیم به سبزیجات برگی، سبزیجات بی برگ مانند نخود و …، میوه‌جات، ذرت شیرین اشاره کنیم. علاوه بر همه شرکت نوبر سبز انواع سالاد سبزیجات تازه و سیب زمینی‌های نیمه سرخ شده در اندازه‌های مختلف را بسته بندی و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.