همه مردم در طول زندگی خود همواره برای رشد بدنو نیازهای فیزیولوژیکی خود به غذا احتیاج دارند. این امر یک نیاز ذاتی بوده و انسان برای به دست آوردن غذا و رفع گرسنگی در پی تلاش بوده است.

تا اوایل قرن نوزدهم مردم تنها برای رفع گرسنگی خود بدون توجه به کیفیت و ارزش مواد غذایی، آنها را مصرف می‌کردند. اما به تدریج با گسترش شهرنشینی، صنعتی شدن جوامع و افزایش کارخانه‌ها کم‌کم در روند تهیه غذا و تغذیه مردم تغییرات زیادی به وجود آمد.

امروزه با توجه به گسترش تکنولوژی و صنعتی شدن جوامع، از جمله مشغول به کار شدن زنان، زمان زیادی برای طبخ وجود ندارد در نتیجه تهیه غذایی با ارزش مواد غذایی بالا و در عین حال ساده که سریعا مهیا شود از اهمیت زیادی برخوردار است. از جمله مواد غذایی نیمه آماده که جزو فرآورده‌های پروتئینی محسوب شده می‌توانیم سوسیس و کالباس را نام ببریم که سریعا تهیه شده و بسیار لذیذ هستند.

سوسیس و کالباس در دسته بندی فرآورده‌های گوشتی بوده که دارای نمک و ادویه‌های مختلف‌اند و در شرایط مناسب حرارت دیده و پس از طی مراحل مختلف بسته بندی و آماده مصرف خواهند شد. در ایران به این فرآورده‌ها اگر دارای قطر کوچک باشند سوسیس و اگر دارای قطر بزرگ باشند کالباس می‌گوییم.

بر خلاف بسیاری از مردم که سوسیس و کالباس را ماده غذایی مضر دانسته باید بگوییم این فرآورده‌های پروتئینی اگر به درستی انتخاب شوند دارای پروتئین‌ها و اسیدآمینه‌های ضروری برای بدن هستند و در عین حال می‌توانند غذایی مناسب در رژیم غذایی افراد باشند. با توجه به این برداشت‌های غلط میزان مصرف سوسیس و کالباس در ایران حدود ۵/۱ کیلوگرم در سال بوده درحالی که در ترکیه حدود ۱۵ و در اروپا ۶۰ کیلوگرم است.

شرکت پخش مواد غذایی و پروتئینی بیژن در گیلان همواره تلاش نموده است در سبد کالایی خود سوسیس و کالباس‌هایی با برندهای معتبر و ارزش غذایی و کیفیت بالا را به مشتریان خود عرضه نماید تا مردم با خیالی آسوده این فرآورده‌های گوشتی را بدون هیچ نگرانی مصرف کنند. برخی از شرکت‌های معتبر تولید کننده سوسیس و کالباس و فرآورده‌های پروتئینی در ایران که شرکت پخش بیژن به عنوان نماینده آنها در استان گیلان مشغول به فعالیت است عبارتند از ، چم‌چم، دژاوو ، ساتگین پروتئین.