تاثیر بازاریابی تجاری در فروش محصولات غذایی

بازاریابی تجاری یکی از روش های بازاریابی است که در پخش و فروش کالاهای فروشگاهی نقش به سزایی دارد. این روش بازاریابی برای محصولاتی کاربرد بیشتر دارد که سریعاً در بازار به گردش می آیند و به فروش می­‌رسند. بازاریابی تجاری مجموعه ای هماهنگ از فرآیندهایی است که نتیجه آن اتحاد و هماهنگی بین تولیدکننده و خرده فروش است و از همه عوامل در پخش و فروش استفاده مفید می‌شود. در ادامه به مبحث بازاریابی تجاری در فروش محصولات غذایی خواهیم پرداخت.

در این بازاریابی تولیدکننده از محصولات سوپرمارکتی که تقاضا کننده بیشتری دارند اطلاعات مفیدی به دست می ­آورد. زیرا بازاریابی تجاری این اطلاعات را در اختیار تولیدکنندگان و شرکت های پخش و خرده­ فروشان قرار می­‌دهد و در رابطه با مزایای رقابت، نحوه چیدمان به صورتی که جذب مشتری کند و محصولاتی که سود دهی بیشتری دارند با شرکت های پخش و خرده فروشان تبادل نظر می­‌کند.

در بازاریابی تجاری تولیدکننده تنها نقش تولید کالاهای مصرفی را به عهده ندارد بلکه تا زمانی که محصول به فروش رسد، همراه خرده فروشان و شریک شرکت های پخش خواهد بود در نتیجه تولیدکننده تکمیل کننده فرآیند فروش خواهد بود.

بنابر توضیحات داده شده بازاریابی تجاری را می‌توان روشی تعریف کرد که هدف آن زنجیره فروش است و افزایش تقاضا کننده برای محصولات را مورد هدف قرار می­ دهد.

اما سوالی که پیش می­ آید این است که چه کسانی بازاریابی تجاری را اجرا می‌کنند؟

اکثراً تولیدکنندگان هستند که کالاهای مصرفی را از بازاریابی بهره ­برداری می‌کنند اما در آخر کل زنجیره فروش که محصولات از تولیدکننده به عمده فروش، شرکت های پخش، خرده فروش و در نهایت مصرف کننده نهایی منتقل می­ شود، منتفع می‌­شود.

به طور کل می‌توان بازاریابی تجاری را راهبردی برای مشخص کردن اینکه چرا یک محصول نسبت محصولات دیگر ارجعیت دارد نام برد و به کمک آن یک محصول کم فروش را به محصولی پرفروش تبدیل کرد. شرکت پخش بیژن با توسعه و گسترش محصولات و خدمات به مشتریان عزیز خود همیشه سعی بر ارائه محصولات با کیفیت و پرفروش داشته و خواهان رضایت مشتریان خود در تمامی بخش های پخش و فروش بوده است.